Õpetaja Katariin

Katariin Mudist on kunstnik ja graafikaõpetaja. Sally vilistlane, kellega algas meil inspireeriv koostöö raamatu “Julge… rind on värvine. Sally Stuudio lugu” loomisel, mil Katariin illustreeris ühe vilistlaste lugudest ja kujundas raamatu kaane. Edukas töö viis järgmise koostööni Sally-koerte joonistamisel veebile ja T-särkidele ning alates 2023-2024 õppeaastast kureerib ta graafika valikkursust stuudio õpilastele.

Katariin on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti MA (EKA, 2022), õppinud illustratsiooni (KASK, 2021) ja  meediadisaini BA (Tartu Kõrgem kunstikool, 2018). Tema väljendusvahendid kunstnikuna ulatuvad skulptuurist, installatsioonist ja keraamikas graafikani.

2 küsimust

Katariin, mis on Sulle kunstnikuna oluline ehk kuidas kirjeldaksid meie lugejatele oma autoripositsiooni? 
Kunstnikuna on minu töö mind ümbritseva maailma uurimine, mustrite leidmine ning nende peegeldus. Mulle on oluline, et mu töödega oleks kerge suhestuda ning et need haakuksid ka ühiskonnaga laiemalt. Minu praktikat iseloomustavad ootamatud ning kohati humoorikad perspektiivid harjumuspärasele, inimlikkust peegeldavate motiivide otsing ning multidistsiplinaarne lähenemine animatsioonist skulptuurini.
 
Oled stuudio vilistlane ja nüüd, tunnustatud noore kunstnikuna, tagasi graafikakursuse kuraatori ja juhendajana. Mis on see hoiak, teadmine ja/või oskus, mida tahaksid kindlasti oma õpilasteni viia? Miks? 
Kunst ei ole ainult tehniline oskus, vaid ka ideede ja emotsioonide tõhus edastamine, mille tõttu ka selleaastasel graafikakursusel käsitleme traditsioonilisema graafika kõrval loometööle eelnevat protsessi kavandite ning loovmõtlemise näol. Minu eesmärk on anda õpilastele võimalus olla mitte ainult graafikud, vaid ka kunstnikud, kes suudavad oma loominguga avaldada mõju, olgu see siis isikliku väljenduse, emotsiooni, või uuendusliku mõtlemise kaudu. Loodan pakkuda võimalust areneda nii kunstnikena kui ka üksikisikutena, kes on varustatud julgusega võtta vastu kunstilisi väljakutseid ja uurida uusi loomingulisi horisonte.

Küsis Annely, vastas Katariin
september 2023

Katariini töödega saad tutvuda (ja soovi korral lisada oma kunstikogusse) NOBA keskkonnas.

kevade märgid jõe ääres

Kuidas hoida toonid elusad ehk vältida muda?

Kolm soovitust, mis aitavad säilitada segamisel värvitoonide sära ja vältida muda eri varjundeid.

Sally T-särgid