GRAAFIKAKURSUS

Meil on lihtsalt suurepärane uudis! Sügisest avame uue valikkursuse, mida kureerib Sally vilistlane ja kunstnik Katariin Mudist.

Verivärskel graafikakursusel saad teada, mida tähendavad pealtnäha keerukad sõnad nagu diatüüpia, monotüüpia, tsüanotüüpia, mokulito, kuivnõel, vabaladumine ja linoollõige. Ja mitte ainult teada, vaid saad ka ise igas tehnikas teha töö või paar. Alates päris pisikestest tehnikaproovidest-postkaartidest kuni suurte ja värviliste graafiliste lehtedeni. Kogu kursuse jooksul töötad oma projektiga, jutustad joonistades, lõigates ja graveerides lugu. Kursuse lõpuks paned kokku oma graafikamapi ja korraldada koos grupikaaslastega näituse.

Tunnid toimuvad 1x nädalas neljapäeva õhtuti kell 18:00-19:30 Sally Stuudios ja ARS-i graafikakojas.

Kursuse vastutav juhendaja on Katariin Mudist, lisaks talle juhendavad eri tehnikaid Mark Antonius Puhkan, Kaija Kesa ja Helen Tago. Kursusel aitab järge hoida e-tugi Google Classroomi platvormil.

Kursuse info ja registreerimisvormi leiad siit. Kohtume pressi taga, ilma liigse surveta!

Sally T-särgid

Värvitoonide nimedes valitseb suur ja loominguline mitmekesisus. Värvitoonid on saanud omale nime küll päritolu asukoha (näit. Veneetsia punane), küll kunstniku nime (Payne’s grey), küll sarnasuse alusel (sireli lilla). Aga, kui nüüd mõelda kevadise pargi peale, siis… sireleid on seal mitmekümnes erinevas värvitoonis! Milline neist siis on see sireli-lilla? Selleks, et selles suures mitmekesisuses korda luua, loodi 1925. aastal rahvusvaheline värviindeks…