Näitus unenägudest

Kunstikooli joonistamise valikkursuse noored osalesid Eesti Tervisemuuseumi suures näituseprojektis “Uneversum” ning illustreerisid enda ja teadlaste poolt kogutud unenägude salapärast maailma. Joonistustest valmis virtuaalnäitus “Unelood”.

Maailm meie ümber muutub tohutu kiirusega, kuid nii nagu sajandeid tagasi meie esivanemad, näeme ka meie unenägusid. Näitus „Unelood“ toob vaatajani une müstilisema poole – unenäod. Unenäod on meie teaduspõhises maailmas ikka veel midagi, mida lõpuni lahti seletada ei osata. Ometi on nad argine osa meie igapäevaelust ja püüd neid mõista ning tõlgendada on olnud osa inimkultuurist juba väga pikka aega. Unenäod on justkui mingi müstiline privaatsfäär, mida lõpuni jagada ei ole võimalik. Iga unenägu, kui nähtus on märksa kihilisem kui esialgu tundub, see võib kätkeda endas päevasündmusi, mälestusi, unistusi aga ka hirme. Näitus „Unelood“ viib vaataja teekonnale läbi unenägude mineviku ja oleviku. Virtuaalnäitusel on ümmarguste piltide taha peidetud kümneid eestlaste unenägusid (avanevad pildil klikkides). Näituse illustratsioonid on valminud koostöös Sally Stuudio ja Pelgulinna Gümnaasiumiga.

Näitusel osalevad: Madis Pipar, Grete Rüüt, Mirtel Maasikas, Mari Kaubi, Edit Alexandra Pääslane, Loviisa Ollisaar, Helen Randveer, Kaspar Kähri, Polina Svintsova, Ann-Liselle Sei, Kasper Kovanen, Marta Seeman, Annilill Kruus, Helen Forsel ja Maria Kalbus. Juhendas Anniki Kari.

Täname toreda koostöö eest kogu näituse meeskonda ja kuraator Anna Rinaldot. Väike maitseproov siin ja kogu näitus Tervisemuuseumi kodulehel. 

kevade märgid jõe ääres

Kuidas hoida toonid elusad ehk vältida muda?

Kolm soovitust, mis aitavad säilitada segamisel värvitoonide sära ja vältida muda eri varjundeid.

Sally T-särgid