Ujudes iseendani

Näituse "ujudes iseendani" plakat
Marta joonistab
detail must-valgest joonistusest

“Ujudes iseendani” on 11. klassi uurimistöö jaoks tehtud personaalne näituseprojekt. Projekt sai alguse minu isiklikust kogemusest. Kunstiga olen tegelenud juba lapsest saati. Avastasin juba alguses, et eri vormides kunstiga tegelemine teeb mind õnnelikuks ning mõjub mulle terapeutiliselt. Peaaegu 7 kuud tagasi hakkasin mõtlema sellest, kuidas kunst võib inimesi aidata. Olin kuulnud kunstiteraapiast ja otsustasin seda lähemalt uurida.

Minu töö eesmärk on kunsti kaudu tutvustada vaimse tervise hoidmise ja parandamise võimalusi. Näitus põhineb ühel teraapia vormil, mille nimi on kunstiteraapia. Näitus põhineb kunstiteraapias käimise kogemusel ning selle abil oma sisemaailma avamisel ja avastamisel. Teostel ongi näha minu tunnete ja kogemuste sublimatsiooni.

Näitusel eksponeeritud teosed koosnevad ka lugudest, mis annavad edasi tööde tegemise ajal ilmnenud seisundit. Tekstidest võib välja lugeda teoste sisu. Nii teosed kui ka tekstid on sündinud üheaegselt.

Kunstiteraapia on mõeldud inimestele, kes soovivad enda sisemaailma uurida kunsti kaudu ja eriti soovitatav on see neile, kellel on raskusi verbaalse eneseväljendusega. Kunstiteraapia ei eelda kliendilt kunstioskusi, kuigi näituse autor on pikaajaliselt kunsti õppinud.

Näitusega “Ujudes iseendani” soovin igale vaatajale anda võimaluse minuga koos see teekond läbi käia. Loodetavasti annab näitus sulle uusi teadmisi kunstiteraapia ning selle võimaluste kohta.

Marta Seeman

Tallinnas, 2023. novembris

NB! 1. detsembril kell 19:00 ja 2. detsembril kell 13:30 tutvustab Marta oma näitust ja jagab kunstiteraapias osalemise kogemust.

👉🏻 Sissepääs tasuta, tule ja vaata, kuidas oma vaimset tervist toetada!

kevade märgid jõe ääres

Kuidas hoida toonid elusad ehk vältida muda?

Kolm soovitust, mis aitavad säilitada segamisel värvitoonide sära ja vältida muda eri varjundeid.

Sally T-särgid