Õpetaja Kerttu

Kerttu Scannell on kasvatusteaduste magistrant ja graafiline disainer. Sally vilistlane, kellega algas meil koostöö 2018. aastal Tallinna Kunstihoonele haridusprogramme luues ja Annely “Värvusõpetuse tööraamatut” kujundades. Vahepeale jäi väike paus, mil Kerttu keskendus perele ja lastele ning alates sellest hooajast on ta stuudios tagasi kujundaja, kogukonnajuhi ja graafilise disaini õpetajana.

Kerttu on TLÜ kasvatusteaduste magistrant (2018 – …), lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide BA (2011) ja õppinud samas graafilist disaini (2006-2007), olnud vabade kunstide ERASMUS tudeng Haagi KABK-s (2009-2010) ning teinud LEONARDO praktika BLANK Gallery & Studios, Brightonis.

2 küsimust

Kerttu, viimasel ajal on eesti meedias olnud küllaltki terav diskussioon* teemal, milline on hea graafiline disain. Mida sina graafilise disainerina pead oluliseks ja kuidas kirjeldaksid head disaini? Milline on sinu kui disaineri autoripositsiooni?

Esiteks, igasugune avalik kultuurivaldkonna spetsialistide diskussioon meedias on teretulnud. Arutelud tekitavad uusi mõtteid 🙂
Ma armastan head disaini! Usun, et hea (graafiline) disain köidab ja tasakaalustab üheaegselt. Graafilise disaini puhul on tähtis roll ka funktsionaalsusel, olgu selleks informatsiooni edastamine, lahenduse leidmine või esteetiline ergastamine. Disain vastab oma aja inimlikele vajadustele, ta tunnetab, kommunikeerib ja loob. Nagu ka kunst.

Oled stuudio vilistlane, õppinud nii EKAs kui Haagi KABK-s graafilist disaini ja vabasid kunste. Mida võtad oma erinevatelt õpingutelt Sallysse kaasa? Mis on kunsti õpetamisel sinu jaoks tõeliselt tähtis?

Kunsti õpetamine on usk õpilasesse ja tema potentsiaali. See on enesekasvatuse toetamine ja rohkemate võimaluste märkamisele suunamine. Õpetajana pean tähtsaks usaldavat suhtumist nii avastusprotsessi kestel kui  kontseptsiooni teostusel, erinevate huvide-mõtete-erialade kümblust nii inimeses kui loometöös ning vastastikust austust ja avatust. Noorena oli Sally Stuudio minu jaoks koht, kus päris kunst ja inimlikkus kohtusid – loodan luua oma õpilastele sama keskkonna. Kunst on eneseteadlikkus, mis on väärtuslik igas eluvaldkonnas. Nii põnev on koos kunstiga kasvada!

Küsis Annely, vastas Kerttu
oktoober, 2023

https://kultuur.postimees.ee/7823023/kultuuris-kuum-aka-disain-susteemne-pettus-eka-graafilise-disaini-osakonnas

https://kultuur.postimees.ee/7824861/ott-kagovere-asko-kunnapi-artikkel-on-lahmiv-ja-tais-faktivigu

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120221424/inetuks-kiskunud-sonasoda-eka-graafiline-disain-pole-aka

Kerttu Scannell
kevade märgid jõe ääres

Kuidas hoida toonid elusad ehk vältida muda?

Kolm soovitust, mis aitavad säilitada segamisel värvitoonide sära ja vältida muda eri varjundeid.

Sally T-särgid