Näitus “Graafika Küllus”

Näitus “Graafika Küllus” kutsub külastajaid avastama graafilise kunsti maailma läbi erinevate tehnikate. Õpilaste tööd kajastavad erinevaid stiile ja lähenemisviise ning loovad dünaamilise ja haarava visuaalse kogemuse. Kasutatud on mitmeid graafikatehnikaid, sealhulgas diatüüpia, monotüüpia, tsüanotüüpia, mokulito, kuivnõel, vabaladumine, linoollõige ja atsetoontrükk. Näitus jääb stuudio ruumes avatuks poole septembrini.

Graafikakursus toimus stuudios esmakordselt koostöös ARS-i graafikakojaga. Kursuse kuraator Katariin Mudist võtab aastase kogemuse tööst noortega kokku: “Kursuse tegemine oli mulle väga põnev ja arendav protsess, kus sain näha õpilaste kasvamist ja arengut kunstnikena. Mind siiralt rõõmustas, kuidas nad muutusid julgemaks ja avatumaks, astudes välja oma loomingulisest mugavustsoonist ning julgustades üksteist eksperimenteerima erinevate tehnikate ja ideedega. Lõpuks oli imetlusväärne näha nende kasvanud huvi ja iseseisvust graafikatehnikate vastu ning kuidas nad olid avatult valmis uurima ja katsetama, kuidas ise trükitehnikaid rakendada. Koosveedetud aasta oli väga inspireeriv ja rõõmustav protsess ning loodan, et see peegeldub ka kursuse lõpunäituselt “Graafika küllus”.

Näitusel osalevad: Mia Torn, Victoria Veegen, Kreete Kõster, Madis Enriko Pipar, Katarina Kuningas, Mia Lucia Liivak, Diana Põder, Viktoria Suslova, Laura Tammik, Mari Kaubi, Linda Künnap, Teele Toompark, Mari-Liis Luts, Paula Riisalo

Juhendajad: Katariin Mudist, Mark Antonius Puhkan, Kaija Kesa ja Helen Tago Mullaste

Noorte graafikute grupipilt

Kursuse grupipilt, mai 2024

kevade märgid jõe ääres

Kuidas hoida toonid elusad ehk vältida muda?

Kolm soovitust, mis aitavad säilitada segamisel värvitoonide sära ja vältida muda eri varjundeid.

Sally T-särgid