Läbi teise silmade

Alates 17. oktoobrist on Sally Stuudio 1. korruse galeriis avatud neljapäevase maaliklassi õpilaste portreenäitus “Läbi teise silmade”, mis pakkus õpilastele võimalust olla nii portreteerija kui ka portreteeritava rollis. Küllap on meis kõigis väike inimlik uudishimu, kuidas teised meid näevad.

Inimesed on pika ajaloo vältel soovinud lasta ennast portreteerida – kui palju võime leida kunstiajaloost realistlikke portreesid valitsejatest ja valitsejannadest. …aga manades silme ette portreemaale näiteks renessansist, klassistsismist või barokistajastust, nendime, et tol ajal polnud veel fotograafia sündinud. Ometigi tellitakse kunstnikelt portreepilte ka tänasel päeval, mil kõige täpsemat jäädvustust pakub fotokaamera. Miks soovime täpsemaist-täpsema fotosilma kõrval näha ennast läbi teise inimese silmade? Kuidas näeb meid kõrvalpilk ja mida rõhutamisväärseks peab?

Portreede visuaalne lahendus – omavahel kombineeritud joonistus ja maal ning mäng teatud vastandustega (akromaatiline vs kromaatiline, joonistuslik vs maaliline, poolik vs lõpetatud) sai tõuget piiratud ajaressursist, mille õpilased oma tööde kasuks pöörasid. Neljapäevane maaliklass keskendub sel õppeaastal inimese kujutamisele. Alustasime portreest, et seejärel liikuda pool- ja täisfiguuri ning teiste väljakutseteni.

Näitusel on esindatud järgmised autorid: Bianca Särgava, Maarja Molok, Lisbet Levandi, Anni Reinmaa, Maria Katarina Roolaht, Liisbet Lumi, Rebekka Paas, Mirtel Maasikas, Adelina Batehha, Melissa Emily Erin, Helerin Peterson, Carmen Valgerist, Nora Olivian Rannala, Elisa Zirk, Mia Mirell Suursalu, Helena Laar.

Juhendas Kalli Kalmet.

Näitus on avatud 17.10–05.11.2023

Uudise galeriis olevate tööde autorid (vasakult): Nora Olivia Rannala, “Rebekka portree”;
Helerin Peterson, “Anni portree”; Maria Katarina Roolaht, “Melissa Emily portree”.

kevade märgid jõe ääres

Kuidas hoida toonid elusad ehk vältida muda?

Kolm soovitust, mis aitavad säilitada segamisel värvitoonide sära ja vältida muda eri varjundeid.

Sally T-särgid