KUNSTIKOOLI NÄITUS

Sally Stuudio 1. korruse galeriis on 21. märtsini avatud kunstikooli 3. kursuse abstraktsete maalide näitus “Hilma, kas aeg on nüüd küps?”.

Maalide lähtepunktiks on Wassily Kandinsky ja Hilma af Klinti looming ning esimeste abstraktsionistide ajastutunnetus.

Hilma af Klint (1862-1944) oli juba 1906.a oma isikupärase käekirjaga võimas abstraktsionist, kes püüdis kujutada spirituaalset maailma ning lõi oma abstraktsete kujundite ja värvide süsteemi. Tema looming jäi aga avalikkuse eest varjatuks, kuna oma testamendis keelas ta selle eksponeerimise enne, kui tema surmast on möödas vähemalt paarkümmend aastat. Enne ei olevat tema hinnangul publik valmis tema kunsti mõistma ja vastuvõtma.

Nii vallutaski kunstiajaloos esimese abstraktsionisti austava tiitli enesekindel Wassily Kandinsky (1866-1944) oma 1910.a maalitud akvarelliga. Ning kindlustas selle hilisemate maalide ja teoreetiliste kirjutistega.

Kunstikooli õpilased analüüsisid esmalt mõlema kunstniku väljenduslaadi ja valisid seejärel omale hingelähedasema kunstniku, et tema loomingust inspiratsiooni ammutada.

Näitusel osalevad: Katherine Josephine Bergman, Mari Kaubi, Marie Sinivee, Rahe Kõiv, Darja Dementjeva, Juliet Marii Peets, Mirtel Maasikas, Rebekka Paas, Edit Alexandra Pääslane, Margaret Kartusov, Teele Toompark, Simone Kräkel, Eke Laur Pikkorainen, Ann-Liselle Sei ja Jakob Kurg.

Juhendas Annely Köster.

Sally T-särgid

Värvitoonide nimedes valitseb suur ja loominguline mitmekesisus. Värvitoonid on saanud omale nime küll päritolu asukoha (näit. Veneetsia punane), küll kunstniku nime (Payne’s grey), küll sarnasuse alusel (sireli lilla). Aga, kui nüüd mõelda kevadise pargi peale, siis… sireleid on seal mitmekümnes erinevas värvitoonis! Milline neist siis on see sireli-lilla? Selleks, et selles suures mitmekesisuses korda luua, loodi 1925. aastal rahvusvaheline värviindeks…