Häirete harmoonia

Näituse plakat

23. veebruaril kell 17 avab stuudio õpilane Diana oma 1. personaalnäituse Tallinna Puuetega Inimeste Kojas. Ja mitte lihtsalt näituse, vaid väga ausa ja isikliku analüüsi sellest, kuidas ATH ja sellega kaasuvad probleemid teda mõjutavad. Näitus on osa Diana uurimistööst.

Näituse avamisel toimub paneelarutelu, mille viib läbi ATH liit. Arutelu keskmes on kunstnik ise, kelle elus ja loomingus joonduvad ATH ja kaasuvad häired justkui üheks tervikuks, millest sünnib ühe noore inimese kasvulugu, areng ja looming… ootamatult endalegi toimivas harmoonias. Arutelu juhib Johannes Vergi (ATH liidu juhatuse liige).
Näitus jääb avatuks juuli alguseni. Tulge vaatama!

LÜHIBIOGRAAFIA

Diana Põder (snd 2006 Nõmmel) on noor kunstnik ja kunstikooli õpilane, kes elab ja tegutseb Tallinnas. Ta on lõpetanud põhikooli Gustav Adolfi Gümnaasiumis (2022) ning on Sally Stuudio kunstikooli õpilane alates 2021. aastast. Ta jätkab õpinguid Tallinna Saksa Gümnaasiumis. Põder keskendub kõige rohkem teadlikkust tõstvale kunstile ja väljenda enda töödes oma raskusi ja mõtteid. Avataval näitusel Tallinna Puude Inimeste Kojas visualiseerib ta enda terviseprobleeme ja neuroloogilisi häireid maalidel. Tema eesmärk selle näitusega on levitada rohkem teadlikkust häiretest ja tervise raskustest, mida inimesed kogevad.

Uudise kaanepildil oleva akrüülmaali kohta kirjutab Diana nii:

“Aga ma võin seletada töö lugu, see sibul pildistab kuidas ATH ehk aktiivsuse tähelepanu häirel on lõpmatult palju kihte, kui ma sain alles diagnoosi siis ma ei teadnud midagi sellest ja kuidas see tõeliselt mõjutab minu elu, paar aastat hiljem olen imes lugedes midagi uut iga kord ATH’st ja kuidas see mõjutab peaaegu kõik minu elu osasi. /…/

kevade märgid jõe ääres

Kuidas hoida toonid elusad ehk vältida muda?

Kolm soovitust, mis aitavad säilitada segamisel värvitoonide sära ja vältida muda eri varjundeid.

Sally T-särgid