Autoportreed

Kuidas maalida autoportreed, mis tooks esile midagi väga ausat ja isiklikku? Just selle, mis teeb sinust sinu? Kas sina julged olla aus? Olla, mitte näida?

Maaliklassi noored võtsid väljakutse vastu, vaatasid iseendasse ja peeglisse. Värskelt valminud õlimaalid on väljas stuudio ruumes näitusel, mille pealkiri võiks olla “Sinine mina”. Sest täiesti juhuslikult kujunes nii, et enamik maale on sinises koloriidis. Mis kinnitab taas korduvalt uuringutega tõestatud fakti, et enamike inimeste lemmikvärv on sinine.

Huvitav fakt protsessist: alusmaali värvi valmistasime ise suure hoole ja armastusega naturaalsest umbrast ning linaseemne õlist. Ja kui värvide valmistamisele järgnev klaasuhmrite puhastamine ei võtaks nii meeletult aega, oleksime ka kõik ülejäänud värvid ise valmistanud.

Näitusel “Selline mina” osalevad: Grete Amelie Kadaja, Heleri Sassian, Maria Katarina Roolaht, Triinu Helga Suik, Simone Kräkel, Karl Mathias Ringenberg, Mirtel Montvila, Grete Rüüt, Anni Vahar, Iiris Vare, Laura Külaots, Kaspar Kähri ja Heidi-Hedvig Tedvig-Eisler. Juhendas Annely Köster.

Näitus jääb avatuks poole aprillini. Tule vaatama!

kevade märgid jõe ääres

Kuidas hoida toonid elusad ehk vältida muda?

Kolm soovitust, mis aitavad säilitada segamisel värvitoonide sära ja vältida muda eri varjundeid.

Sally T-särgid