fbpx

Fotokursused noortele

Jah, just, mitmuses! See ei ole kirjaviga! Sel sügisel saavad Sally Stuudio kunstikoolis peegelkaamera kätte nii need noored, kes manuaalses pildistamisrežiimis veel ebakindlad (ja ava-säri-iso pea segamini ajab) kui need, kes tahaksid edasijõudnute tasemel praktiseerida ja süveneda veelgi põhjalikumalt eelkõige inimese pildistamisesse.
Mõlemat kursust juhendab fotograaf ja fotoõpetaja Reti Kokk.

Fotograafia aluste valikkursus – mida me siin teeme?

Hakkame valgusega maalima! Sest täpselt seda sõna “fotograafia” tähendab. Me peamine siht sel kursusel on õppida maailma vaatama ja analüüsima teadliku fotograafilise pilguga ning kasutada kaamerat selleks, et saaksime oma peas valmivad kujutlused-ideed-sõnumid läbi fotode ka teistele edasi anda.

Esimesel trimestril saame esmase ülevaate fotograafia arengust, tutvume veidi ajalooga ning teeme endale läbi loominguliste harjutuste selgeks pildistamise tehnilise poole (mitte ainult ava-säri-iso). Teise trimestri eesmärk on tutvuda erinevate žanritega alates valgusmaalingutest tootefotode ja portreedeni, analüüsida erinevate fotograafide töid ning proovida nende moodi pildistamisele läheneda. Kolmandal trimestril kasutame eelpool õpitud teadmiseid, et ise vabalt looma hakata ning teeme õppeaasta lõpuks ühise fotonäituse.

Tunnid toimuvad 1x nädalas neljapäeva õhtuti kell 18:00-19:30 Sally Stuudios. Kursusel aitab järge hoida e-tugi Google Classroomi platvormil. Kursuse maht kokku 70 tundi.

Õppetasu: I poolaasta 280 EUR / II poolaasta 350 EUR
Soodustus Sally Stuudio kunstikooli põhiõppe õpilastele: I poolaasta 200 EUR / II poolaasta 250 EUR

Soovitav on kaasa võtta oma peegelkaamera vm kaamera, kus võimalik ise seadeid sättida – nii õpid oma kaamerat paremini tundma ja saad ka tundide vahepeal iseseisvalt harjutada. Kohapeal on vajadusel kasutamiseks valik digipeegelkaameraid.

NB! Selle kursuse arendas Reti Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Ülikooli kunstiõpetaja magistriõppekava magistritöö käigus. Nii et kursus põhineb parimale praktikale ja teooriale sellest, kuidas fotograafiat tulemuslikult ja põnevalt õpetada 🙂

Registreerimine on avatud, täida e-vorm või saada e-kiri stuudio@sallystuudio.ee

Fotograafia meistrikursus “Fookuses inimene”

See koolivaheaegadel toimuv töötubadest koosnev kursus sobib eelkõige neile, kel esmased tehnilised teadmised fotograafiast on juba omandatud. Keskendume inimese jäädvustamisele – teeme fotosid nii sise- kui ka välitingimustes, nii modellist, kaasõpilastest, iseendast kui ka võõrastest tänaval. Arendame oma oskuseid nii kaamera käsitlemisel kui ka pildile jäävate inimestega suhtlemisel, et luua fotosid, mis just nende inimeste lugu räägiks. Kursus lõpeb ühise fotonäitusega. 

Meistriklassid toimuvad neljapäeviti (15:00-18:00) ja reedeti (12:00-15:00) koolivaheaegadel oktoobrist augustini. Vahepealsel ajal toimub iseseisev töö ja virtuaalkohtumised. Kursuse maht kokku 70 tundi.

Ajakava:

I sessioon: 27. kuni 28. oktoober 2022
II sessioon: 5. kuni 6. jaanuar 2023
III sessioon: 2. kuni 3. märts 2023
IV sessioon: 27. kuni 28. aprill 2023
V sessioon: 15. kuni 16. juuni 2023
VI sessioon: 24. kuni 25. august 2023

Õppetasu: I poolaasta 105 EUR / II poolaasta 525 EUR
Soodustus Sally Stuudio kunstikooli põhiõppe õpilastele: I poolaasta 75 EUR / II poolaasta 375 EUR

Registreerimiseks saada e-kiri stuudio@sallystuudio.ee või helista 641 8518

Soovitav on kaasa võtta oma peegelkaamera vm kaamera, kus võimalik ise seadeid sättida – nii õpid oma kaamerat paremini tundma ja saad ka tundide vahepeal iseseisvalt harjutada. Kohapeal on vajadusel kasutamiseks valik digipeegelkaameraid.

Juhendajast

Tere! Mu nimi on Reti ning ma hakkasin foto vastu huvi tundma olles umbes 9-aastane. Nii asusin seda üha teadlikumalt omal käel õppima. Teadmistepagas kasvas muudkui suuremaks ning pärast gümnaasiumi lõppu tundsin, et fotograafia ongi see, millega edaspidi tegeleda tahan. Astusin õppima Pallase fotoosakonda, mille jooksul täiendasin end vahetusõpilasena end pool aastat Portugalis. Praegu tegutsen peamiselt pere- ja pulmafotograafina ning kunstiõpetajana. Fotograafia valikaine andmine Sallys aitab mul need kaks poolt endast kokku liita ja niiviisi teiega koos midagi toredat luua.”