fbpx

16+ maaliklass

Kunstikooli valikkursusena jätkab 16+ maaliklass, kuhu on oodatud nii stuudio põhiõppe õpilased kui huvilised väljastpoolt. Kohtume neljapäeva õhtuti 18:00-19:30. Osaleda saab nii kogu maaliklassis (stuudio õpilastele 1. poolaasta 200 EUR, 2. poolaasta 250 EUR) kui valida omale üksikud meelepärased kursused.

Detail Caravaggio maalist (Portrait of St. Catherine of Alexandria)

KURSUS 1 10.september kuni 12.november

Portree vanade meistrite eeskujul

Kõik me oleme kunstimuuseumides vaadelnud mitme sajandi taguseid realistlikke portreesid valitsejatest ja valitsejannadest ning teistest tolleaegsetest olulistest isikutest. Kaunilt kumav näonahk, säravad silmad ja dramaatilisus on mõned märksõnad, mis neid maale kirjeldavad. Viimati nimetatu saavutamiseks olid aga kunstnikel varuks teatud tehnilised võtted. Tule ja avasta kiht-kihilise õlimaali põnev maailm. Juhendab Kalli Kalmet. Osalustasu 160 EUR sisaldab kõiki vajalikke vahendeid ja materjale v.a. pintslid


 

Paulina Lo Luik, Lavendel, vabakäe akvarell puuvilla paberil, 2020

KURSUS 2 19.november – 17.detsember

Akvarellitehnikate ABC

Kuidas teha värvi ja paberiga koostööd nii, et maal valmiks pea iseenesest ja mõjuks värske ning vabana? Kursusel uurime lähemalt eri värvide, pigmentide, paberite ja pintslite omadusi ning harjutame värvi “kuulamist”. Protsessi käigus valmivatest töödest paneb iga osaleja kokku oma väikse leporello köites käsiraamatu või suure plakati, mis aitab olulist meelespidada ja vajalikul hetkel alati üles leida. Juhendab Annely Köster. Osalustasu 160 EUR sisaldab kõiki vajalikke vahendeid ja materjale.


KURSUS 3  14.jaanuar – 25.veebruar

Maastikud: reaalsed ja abstraktsed

Akvarellmaali kursus, mille raames valmib igal osalejal 4 maastikumaali. Juhendab Annely Köster. Osalustasu 160 EUR sisaldab kõiki vajalikke vahendeid ja materjale.


KURSUS 4 04.märts – 15.aprill

Kontseptuaalne õlimaal

Arutame teemade üle, mis osalejaid nüüd ja praegu puudutavad. Metonüüm, sünekdohh, ellips, hüperbool, antitees – need ja teised kunstilise kujundi võtted aitavad oma ideed maalis väljendada. Maalime oma ideel tugineva õlimaali kasutades mõnd kunstilise kujundi võtet. Juhendab Jane Remm. Osalustasu 160 EUR sisaldab kõiki vajalikke vahendeid ja materjale.

stencil art

Anita Elina Mürisep, 2020, akrüül ja stencil lõuendil

KURSUS 5 29.aprill – 20.mai

Tänavakunst lõuendil

Neljapäeva õhtuti ammutame inspiratsiooni tänavakunstist. Loome teose, kus kohtuvad omavahel akrüülmaal ja tänavakunstis armastatud stencili tehnika. Teosel istub, astub, ronib, peseb, pühib, tantsib, jookseb või teeb sootuks midagi muud stencili tehnikas teostatud inimfiguur, kes aktiivselt sekkub maalipinnal toimuvasse. Mis aga maalis toimub, jääb kunstniku fantaasiaviljaks. Kohtuvad stencili-spetsiifilised tehnilised nipid ning maaliline vabadus! Juhendab Kalli Kalmet. Osalustasu 100 EUR sisaldab kõiki vajalikke vahendeid ja materjale v.a. pintslid.

 

Postituse kaanerepro: Martin Whatson, Behind the Curtain, 2015