fbpx
fragment maalijast, pintsel käes.

16+ maalistuudio

Septembrist alustab 16+ maalistuudio. Vali omale sobiv moodul või osale kogu kursusel. Registreerimiseks täida palun avaldus siin. Kohtume septembris! 🙂

Grupp A, teisipäeviti 18:00-19:30

Iseloomuga autoportree. Akrüül, juhendaja Kalli Kalmet, september-oktoober:

“Septembris ja oktoobris maalime akrüülvärvidega autoportree. Ei, mitte sellise tõsise pildi, mis meenutab dokumendifotot, vaid seeria Sinu erinevatest ilmetest. Testime näitlejameisterlikkust põhiemotsioonide näole manamisel ning kolm lemmikumat emotsiooni maalime pildiribaks – taoliseks vahvaks ja emotsioonikaks nagu väljastatud fotoboksist.”

“MInu armas lemmikloom”, 2018

Minu armas lemmikloom. Õli, juhendaja Anniki Kari, november-detsember:

“Vaatame oma lemmikule sügavalt silma  ja maalime temast võrratu maali. Maalides võtame appi foto, et lemmikloom kindlasse poosi peatada. Alusjoonise tegemisel aitab projektor, õlimaalitehnika võimaldab eksimisi ja parandamisi kuni maali täieliku ülemaalimiseni. Nii et kursust ei pea pelgama ka see loomasõber, kes pole elus kunagi varem pintslit kätte võtnud!”

Stencil: abstraktne versus figuratiivne. Juhendaja Kalli Kalmet, jaanuar-veebruar:

“Jaanuaris ja veebruaris ammutame inspiratsiooni tänavakunstist. Loome teose, kus abstraktsed püüdlused maalis kohtuvad figuratiivsega tänavakunstile tuttavas stencili tehnikas ning värvid peavad võitlust must-valgega. Pintsli kõrval mahub kätte ka spreivärvi pudel.”

Loojangupäike, meremaal. Õli, juhendaja Anniki Kari, märts-mai:

“Maalime merd fotorealistlikult õlimaalitehnikas. Kursuslane saab valida erineva meeleoluga merevaadete vahel. Fotorealismi töövõtted teevad merevaate maalimise lihtsamaks.”

—————

Grupp B, neljapäeviti 17:45-19:15 Grupp komplekteeritud. Võimalus anda oma soovist teada stuudio@sallystuudio.ee ja jääda ootenimekirja.

Natuurist, sügisvärvide lopsakus. Akvarell, õli, juhendaja Annely Köster, september-oktoober:

“Alustame akvarelliga – sihiks saada sügisviljade ja -õite värvitoon ja vorm paika. Natuke praktilist värvusõpetust ja maalitehnoloogiat (mis pigment millega ja kuidas käitub). Õlimaali juurde asudes on meil siis käsi ja silm juba kindlamad”

Harmooniat otsides. Abstraktne maastik. Akrüül, juhendaja Vano Allsalu, november-detsember

Vaata metsa! Õli, juhendaja Jane Remm, jaanuar-veebruar:

“Kõneleme metsa rollist: metast kui ökosüsteemist, metsa rollist kultuuris, metsast puhkepaigana, metsast tuluallikana. Igaüks leiab enda jaoks kõnetava vaatenurga ning maalib oma vaate metsale.”

Viguriga lavastuslik maal „Nagu filmis“. Akrüül või õli, Kalli Kalmet, märts-mai:

“Aprillis ja mais, mil käsi on eelnevate kursuste käigus soojaks maalitud, kujutame inimesi põnevas lavastuslikus stseenis. Kas lõuendile jäädvustub kaader ajaloolisest mängufilmist, romantilisest komöödiast, tõsieluseriaalist  või millestki muust, jääb esialgu saladuseks. Tule ja uuri välja! ;)”

Maaliplenäär, 3-päeva juunis. Juhendaja Anniki Kari.