fbpx

Eksperimenta! vahetund

Sally Stuudio korraldab koos Tallinna Kunstihoonega rahvusvahelist koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta!, mille näitused on avatud Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis, Linnagaleriis, Eesti Kunstiakadeemia galeriis, Fotomuuseumis ja Estoria konverentsikeskuses 3. detsembrini.

Astu kooliklassist välja, kutsu klassikaaslased ja sõbrad kaasa ning osale Eksperimenta! publikuprogrammides – koos on näitust palju põnevam avastada!

Programme saab tellida nii eesti, vene kui inglise keeles, soovi korral keelekümblusena! Programm on näitusepiletiga (3€) kooliõpilastele lisatasuta. Aja broneerimiseks kirjuta publik@eksperimenta.net

 

Tooteid igaks elujuhtumiks
Põhikooli nooremale ja keskmisele astmele: disain, leiutamine, taaskasutus, bränd

Avame toodete loomise protsessi ning mõtleme end ümbritsevate esemete otstarbe üle. Kui palju erineva eesmärgiga esemeid kasutame igapäevaselt ning millistele neist võiksime leida hoopis uue, nutika kasutuse?

Tooteid igaks elujuhtumiks
Põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumile: disain, katkestus, bränd, metafoor ja lugude jutustamine

Esemetega käivad tihti kaasas lood, mis räägivad seiga kasutaja elust, harjumustest ning ajastust, kust ese pärineb. Uurime esemete ja brändi loomise protsessi, vaatame minevikku ja tulevikku ning mõtleme meid ümbritsevate esemete otstarbe üle.

Eksperimenta, Sally Stuudio, noorte kunst

Mona Bernhard, “Aktsiaturu oraakel”, reperformance näituse avamisel 20.10.2017

Valikud
Põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumile: kaasaegse kunst, kunstiteose analüüs

Kas vähem on rohkem? Kuidas muuta idee nähtavaks? Nii teose kui ka näituse loomine on pidev valikute küsimus. Mida, miks ja kuidas on küsimused, millele triennaalil osalevad noored kunstnikud on pidanud vastama. Võtame nende tööde vaatamiseks aega, loome isiklikke seoseid, uurime taustainfot, jõuame mõistmiseni ja vaatame uuesti.

Tee ise Eksperimenta!
Põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumile: kaasaegne kunst, kureerimine

Kuidas mõista ja mõtestada kunsti? Avame kunstiteose analüüsimise protsessi ning pakume osalejatele mängulise võimaluse kureerida Eksperimenta! näitus teemapõhiselt ümber, luues oma kontseptsioonist lähtuva uue näituseprojekti.