fbpx

Vunder toetab kunstiharidust

20. oktoobril 2016. a asutati Tallinnas Vunderi ja Sally Stuudio koostöös Vunderi fond, et toetada kvaliteetse kunstihariduse kättesaadavust. 

Käesoleva aasta oktoobris tähistavad oma 25ndat tegevusaastat Vunder AS ja Sally Stuudio. Mõlemad sündisid Eesti taasiseseisvumise aastal ettevõtlikkuse tuhinas, et panustada kunstielu arendamisesse ja on järjepidevalt tegustenud sellest ajast alates – Sally Stuudio kunstihariduse edendamisel ja Vunder kvaliteetsete kunstivahendite kättesaadavaks tegemisel.  Oma 25 sünnipäeva tähistamiseks asutati koostöös Vunderi fond, mille eesmärgiks on noorte kunstihuviliste toetamine. Stipendiumile saavad kandideerida kõik noored alates 13ndast eluaastast, kes soovivad tõsisemalt kunstiga tegeleda ning avada endale kaasaegse kunsti telgitaguseid, kuid kel puuduvad selleks piisavad rahalised võimalused.

Vunderi tegevjuht Anne Vaikjärv põhjendab fondi asutamist:” Kui ühel lapsel on tõesti soov väljendada ennast läbi kunsti ja see teeb tema elu sisukamaks, siis tuleb seda toetada, aga see lõpptulemus, mis sellest harrastuste välja kasvab, sõltub ikkagi noore enda sisust, usust ja suurest soovist.”

Igal aastal antakse välja ca 3 stipendiumi, mis katavad 50% ulatuses Sally Stuudio kunstikooli õppemaksu.  Stipendiumile kandideerimise periood on mai kuni august, esimesed stipendiumid antakse välja 2017. aasta septembri alguses.

Vunder AS on eesti kapitalil põhinev pereettevõte, mis soovib julgustada inimesi end loovalt väljendama, pakkudes mitmekesist valikut kunstivahendeid Euroopast ja inspireerivaid töötubasid. Me väärtustame arengut ja oleme avatud uuele.

Sally Stuudio on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille missioon on aidata kaasa tähelepanelikuma ja hoolivama ühiskonna loomisele panustades kunstihariduse võimele muuta maailma. Igast meie õpilasest kasvab õnnelik, tähelepanelik ja kunstiga Sina-sõber maailmakodanik, kes tahab ja oskab muuta meie kõigi elu paremaks. Sally Stuudio on arvamusliider ja ekspert kaasaegse kunsti ja huvihariduse lõimimise küsimuses kogu lähiregioonis.

Rõõm loomisest!

Täiendav informatsioon:

Hedi Vaikjärv, AS Vunder
turundus@vunder.ee

Annely Köster, Sally Stuudio
annely@kunstikeskus.ee