fbpx

Mis teeb kunstist kunsti?

Kunstnike Liidu kevadnäitusel Tallinna Kunstihoones eksponeerib oma teoseid 169 kunstnikku, näha saab 126 maali (sh 50 õli-, 32 akrüül-, 13 akvarellmaali ning 31 sega- ja autoritehnikas tööd), 3 joonistust, 52 estampgraafikat, 9 skulptuuri, 8 installatsiooni, 5 fotot, 6 digitrükki ja 0 videot.

Sally Stuudio koostatud haridusprogrammide fookuses on seekord kunst oma mitmekesisuses, ühiselt otsitakse vastust küsimusele, mis teeb kunstist kunsti.

Loe lähemalt: KH_Kevadnäitus_haridusprogramm_A4_02

Retk loodusesse

Programm 5–8-aastastele lastele, kestvus ca 60 min

Milline võiks olla Sinu ideaalne rännak loodusesse? Kas Sa kohtad seal sebrakarja või hoopis üksikut ja tarka öökulli? Kas päike paistab või vihma sajab? Kuidas võiks kujutada tuules sahisevat heina? Aga tulpide kevadist värskust või punaste kirsside aroomi?

Kunstnike Liidu kevadnäitusel on eksponeeritud üle 30 loodusmaali ja foto, mis annab hea võimaluse kogeda, kuivõrd erinevalt või sarnaselt me loodust näha ja kujutada saame.

“Inimene”

Programm 9–12-aastastele noortele, kestvus ca 60 min

Portree, poolfiguur, figuur, akt, figuraalne kompositsioon – kokku 73 teost seekordsel Kunstnike Liidu kevadnäitusel. Mõned neist vägagi realistlikud ja teised jälle abstraktsemad, mõned soovivad meile jutustada lugu või lausa moraliseerida, teised demonstreerivad tehnilist meisterlikkust ja kujutamisoskust. Miks kunstnikud kasutavad inimfiguuri oma teostel? Mis teeb ühest joonistusest kunsti, mis väärib näitusele panemist ja publikule näitamist?

Abstraktsus kunstis

Programm põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumile, kestvus ca 60 min

Mida tähendab abstraktsus kunstis? Miks nii paljud kunstnikud, rohkem kui 55, seda Kevadnäitusel eksponeerivad? Näitus pakub laia abstraktse kunsti avaldumisvormide spektrit ja ainest aruteluks ja arvatavasti parimat viisi mis tahes kunstinähtusega sõbraks saamiseks – ise teose loomist.

Sally sabas

Laupäev, 21.05

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (ca 4-8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.

Laupäevane ringkäik

Laupäeviti kell 14, v.a 21.05

Laupäevase ringkäigu jooksul avastatakse teoste tähenduskihtide rikkalikku maailma, osalejatel on soovi korral võimalik ka ise panustada tõlgenduste paljususse.

Repro: Kamille Saabre, “Sidrun”