fbpx

Kaunitar ja koletis

Kunstihoones uued ja põnevad publikuprogrammid Tiit Pääsukese ja Kris Lemsalu näitusel “Kaunitar ja koletis”. Kirjuta publik@kunstihoone.ee ja tule osalema!

“Kaunitar ja koletis” Programm 5–8-aastastele lastele

Galeriitunnis “Kaunitar ja koletis” sukeldume Kris Lemsalu ja Tiit Pääsukese teoste värvikirevasse maailma. Mõistatame, kes ja kus on siin kaunitar, kes koletis. Keskendume nii silmnähtavale kui esmapilgul peidetule, saame teoseid vaadata, kuulata, nuusutada ja mõnel juhul isegi katsuda! Pärast teeme ise näpud värviseks ja loome oma kaunitari ja koletise maailma.

L1100725“(L)avastus” Programm 9–12-aastastele noortele.

Mis juhtub, kui läheneme kunstiteosele kui lavastusele? Kuidas kõneleb maal, kui modelli nägu on anonüümne? Mida teha, kui sõnad on ülearused? Uurime välja ja taaslavastame Tiit Pääsukese kõnekad kompositsioonid ja Kris Lemsalu kujutlusvõimet kõditavate objektid näitusel “Kaunitar ja Koletis”.

“Modernismist postmodernismi ja tagasi” Programm põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumile

Milliseid maalikunstile ainuomaseid võtteid kasutab Tiit Pääsuke, et oma maalid elama panna? Kuidas kohtuvad Kris Lemsalu loomingus „kõrge“ ja „madal“ kunst, argipäev ja unenäod? Mis seob nende kahe, esmapilgul äärmiselt erineva kunstniku loomingut? Võrdleme modernistlikku ja postmodernistlikku lähenemist kunstiteose loomisele ning proovime omal nahal järele.


 Sally sabas  Laupäeval 2. aprilli ja 7. mail kell 14

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (ca 4-8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.


Laupäevane ringkäik kell 14, v.a. 02.04 ja 07.05

 Laupäevase ringkäigu jooksul avastatakse teoste tähenduskihtide rikkalikku maailma, osalejatel on soovi korral võimalik ka ise panustada tõlgenduste paljususse.


 Värvimeistri töötuba Laupäeval 26. märtsil ja 16. aprillil kell 16

Uurime näitusel eksponeeritut – mis värvitoone Tiit Pääsuke ja Kris Lemsalu kõige enam kasutavad? Mis võiksid olla nende teoste puhul hädavajalikud pigmendid, ilma milleta nad hakkama ei saaks? On see preisi-, ultramariin- või hoopis koobaltsinine? Ooker- või kroomkollane? Töötoa lähtepunktiks on kunstnike looming.

Uurime pigmente ja värve lähemalt ning proovime kätt värvimeistrina uhmerdades ja segades ise paar säilitusainetevaba maalivärvi.