fbpx

Kunstihoone publikuprogramm

Alates käesolevast näitusest teeb Tallinna Kunstihoone koostööd Sally Stuudioga, kes valmistab ette ja viib läbi töötubasid, galeriitunde ja ringkäike erinevas vanuses uudishimulikele külastajatele. Seal hulgas on ka õppekavaga kooskõlas galeriitunnid alates 5-aastastest kuni gümnaasiumini.

PUBLIKUPROGRAMMIDE KAVA

Armastuskirjade postkontor
Avatud töötuba näitusel
Reedeti 16:00–17:00
Laupäeviti 16:00–17:00

Kui kõik kirjad on armastuskirjad, siis kellele, miks ja kuidas tahaksid sina saata armastuskirja? Katlamaja juhatajale vastuseks eelmise kuu küttearvele? Vanaemale? Supermarketi kassapidajale? Teeme ära ja postitame. Kiri läheb teele kunstihoone templiga ümbrikus.

ÜHE TEOSE NÄITUS
Tiit Pääsuke
Neli naist ja värvid, 1981

Ühe teose näitus vastses haridusruumis on omamoodi kunstiline kommentaar ülejäänud näitusele, mis esindab ja tutvustab Tallinna Kunstihoone kunstikogu. Tiit Pääsukest ja tema maali tutvustab kuraator Tamara Luuk.

ARMASTUS KUI KOGEMUS
Giidituurid näitusel laupäeviti 14:00, v.a 30.01 ja 27.02

“Armastus kui kogemus” on ringkäik, mille jooksul avastatakse teoste tähenduskihtide rikkalikku maailma, osalejatel on soovi korral võimalik ka ise panustada tõlgenduste paljususse.
SALLY SABAS, armastusega
Pereprogramm
laupäeval 30.01. ja 27.02. kell 14:00

Suur, karvane ja sõbralik Sally-koer võtab oma pika saba otsa näituse kõige väiksemad külastajad (4–8-aastased), et teha koos üks mänguline ringkäik ning tutvustada koos lastega nende vanematele näitust. Programm nagu hea perefilm, mis pakub vaatamisrõõmu ja avastamist suurtele ja väikestele kunstisõpradele.


PUBLIKUPROGRAMM ÕPILASTELE
NB! Tunnid toimuvad K, N, R! Palume grupi  vähemalt 1 tööpäev ette registreerida meiliaadressil publik@kunstihoone.ee

Programm "Muinasjutt" - Anu Põdra kindad ja armastus . Foto: Annely Köster

Programm “Muinasjutt” – Anu Põdra kindad ja armastus . Foto: Annely Köster

Programm "Like!" - kohtumine Heman Chong'ga. Foto: Annely Köster

Programm “Like!” – kohtumine Heman Chong’ga. Foto: Annely Köster

MUINASJUTT (5–8-aastastele lastele)
„Muinasjutt“ on inimsuhetele keskenduv multisensoorne rännak kaasaegse kunsti keskel 5–8-aastastele lastele. Tutvutakse installatsioonikunstiga ning avastatakse näituse „Kõik kirjad on armastuskirjad“ muinasjutulist poolt. Tund sisaldab fantaasiarohket praktilist ülesannet.

Like! Iidolid, fännid ja meedia (9–12-aastastele õpilastele)
Like!“ on 9–12-aastastele õpilastele suunatud kaasahaarav galeriitund. Avastamist soodustavas õhkkonnas saadakse sõbraks kaasaegse kunsti väljendusvahenditega ning arutletakse meedia, fännamise ja iidolite teemal. See põnev pilguheit kunsti maailma sisaldab kuraatori ameti harjutamist.

Kirg. Kontseptuaalne avarus (põhikooli III aste ja gümnaasium)
Mis siis, kui armastuskiri ei ole vaid tunnetest nõretav romantika roosal paberil? Mis veel võib kütta kirgi ja tekitada küsimusi? „Kirg“ on mõeldud põhikooli III astmele ja gümnaasiumile. Katsetatakse erinevaid „võtmeid“ kontseptuaalse kunsti tähendustasandite avamiseks, fookuses on inimeste vaheliste suhete intrigeerivad keerdkäigud.