fbpx

Vano Allsalu maaliklass

 

Jaanuaris alustab Sallys üle pika aja taas Vano Allsalu maali meistriklass (neljapäeviti 18:15-19:45, jaanuar-veebruar). Eelsoojenduseks kutsume kõiki alates 17. detsembrist Vaal galeriisse, kus näeb Vano kõige uuemaid maale. Saage maaliõpetaja kui kunstnikuga tuttavaks ja… pange ennast maaliklassi kirja (stuudio@kunstikeskus.ee)!

Kursuse tutvustuseks kirjutab Vano nii: “Meie eesmärgiks on vaadelda maalikunsti võimalusi ja katsetada seda mitme nurga alt. Kordame alusteadmisi ja paneme samas proovile oma loova mõtlemise, värvi- ja kompositsioonitaju ning käelised oskused.”

Sally Stuudio maaliklass, Iida Kaisa Urm, 2012

Maal kui metafoor. Iida Kaisa Urm, 2012

Tööplaan on mitmekesine ja näeb välja nii:

1) JAH ja EI. Maalime teoste vastandpaari, kus autori tänased oskused ja eelistused vastanduvad sellega, mis talle kunstis kõige kaugem tundub. Kontrast toob esile olulisi asju ja ehk avastab igaüks ka enese jaoks uusi võimalusi ja väljakutseid.

2) PILT PILDIS. Maalime maalile maale ehk teisisõnu loome kujuteldava näituse just sellistest töödest, mida tulevikus teha tahaksime (kui juba rohkem oskame ja töötame suurte lõuenditega suures ateljees)… postkaardiformaat võtab pinged maha ja lubab mängida ka selliste teemadega, mis muidu liialt keerulised tunduvad.

3) MAAL-KAMUFLAAZH. Kunstiteos ei pea alati silma torkama…

4) PAINTING TO GO. Kaasavõtmise kultuur on osa tänasest igapäevaelust. Ent kaasa ei pruugi võtta vaid kohvi või pirukat… Suhestame maali mänguliselt installatsiooni ja performance’iga.

Vano Allsalu (1967) lõpetas 1991. aastal Eesti Kunstiakadeemia maali erialal ja on samast aastast Sally Stuudio asutajaliige, esimese isikunäituse korraldas juba 1984. aastal. Praegu töötab Allsalu maali dotsendina Eesti Kunstiakadeemias ning on Eesti Kunstnike Liidu president.


Kogu kevadsemestri (jaanuar-mai 2016) õppemaks koos peamiste töövahendite ja materjalidega 350 / 250* EUR. Ainult Vano Allsalu meistriklass 140 EUR, kuukaupa tasudes á 73 EUR.

  • soodushind Sally Stuudio Kunstikooli õpilastele.